تماس با ما روش مقابله عقاب با گرد باد و تند بادها - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
مجله هاست ایران

این روش مقابله عقاب با گرد باد و تند بادها ؛ باید در مدارس و دبیرستانها ؛ در مبحث" چگونگی مقابله باسختی های زندگی "مورد بحث های زیادی واقع شود .

سختی های متداول  کالبد شکافی و ترفند مقابله با ان اموزش داده شود  تا جوانان در مقابله با سختی ها در جا نزده مایوس نشوند و برای تسکین رو به مواد مخدر نیاورند.

تمام ایات اخلاقی و زندگی ساز قران مورد بررسی قرار گیرد . کتاب های سعدی و امام محمد غزالی کیمیای سعادت و کلیه ودمنه در سراسر مراحل تحصیلی جز دروس و مدرسین مبرز و مجرب ضمن درس این کتب بصورت بحث های دانشجویی به چگونگی حل معضلات زندگی و عبور از انان بپردازند سازمان های کمک کننده و معین مسولیت حل معضلات خاص گزارش شده معلمان ؛ دبیران و اساتید را به عهده بگیرند .

تا نسلی سالم و عاقل بدون عقده و پرخاشگر و ناامید بوجود اید .

اینکه غروب در پیاده رو های مناطق پایین شهر دهها جوان با چشمان و گونه خیلی

 گود و سر و وضع پریشان و ژنده مشغول کشیدن مواد مخدر هستند ؛ فقدان سیستم تربیتی نسل جوان و بی سوادی مسولین مربوطه در علم اجتماعی و روانشناسی اجتماع می باشد تمرکز بر عده ای از جوانان وتشویق به فرا گیری علوم دینی و جذب عده ای دیگر درمراکز خاص ؛ کافی نیست .

زیرا بخشی زیاد دیگری سرگردان رها می شوند که رو به بزهکاری می اورند و سلامت و امنیت اجتماع را از بین می برند .

این بخش رها شده بیکار با یک موتور و یک قمه  برای زندگی انچنانی خود دست به انواع جرایم می زند بطوریکه پلیس ناچارا" اعلام می کند  امار سرقت و زور گیری زیاد شده است و ناگزیر از دادن هوشدار های مکرر می شود..

امروزه در تمام کلانتری ها هر روز چند جوان با دستبند به اتهام سرقت ، کیف زنی ؛ زور گیری و... در مرحله اعزام به دادسرا هستند و بدتر انکه در زندان با مجرمین حرفه ایی بزرگتری اشنا می شوند و  خیلی چیز های بدتر از انان می اموزند و گروهی هم جذب انان شده و بعد رهایی از زندان تشکیل گروهی ورزیده را داده و دمار از مردم در می اورند و بدین ترتیب امنیت جسمی ؛ روحی و ناموسی اجتماع در خطر شدید قرار می گیرد و فشار زیادی بر نیروی انتظامی و دستگاه قضایی وارد می شود . همه این ها در اثر نبود یک شورای   مدبران و مدیران برنامه ریز با نظارت دایمی بر رفتار نوجوانان و جوانان می باشد .

البته  نه اینکه الان هیچ وزارت خانه ، سازمان ، و دستگاهی نداشته باشیم که وزارت جوانان ؛ کمیته امداد سازمان بهزیستی داریم در شهرداری بخشی مسول رسیدگی به اسیب های اجتماعی داریم  همه مدیر و کارکنان و بودجه و انواع تجهیزات لازمه را دارند و مشغول فعالیت اند ولی ...یک مدیر توانا خوش فکر دلسوز که خود را وقف جوانان کرده باشد نداریم . ظاهرا این مسولیت در زمره مسولیت های رییس جمهوران هست ولی بطور کل از ان غفلت شده !!!!

ایا از امار های جرایم در شبانه روز اطلاعی دارید  ایا می دانید امار تجاوز در هر ساعت چند تاست؟؟؟؟ امار دختران فراری به چه عددی رسیده است ؟ کودک ربایی و ارسال زنده و قطعات این کودکان به خارج چقدر است؟ چقدر دختر جوان به بهانه منشی و مدل و کار فروشندگی واداری.. .. روانه کشور های جنوبی پولدار می شوند؟ و...و... باید همه کوشش کنیم برای نجات انسان ها ؛ قران می فرماید هر کس یک نفر را نجات دهد ثوابش مثل ان است که تمام مردم را نجات داده است‌....

بکوشیم در این شب عیدی دستی را گرفته واز منجلاب بالا بکشیم . و در استانه سال نو بفکر همنوعان خویش؛ محرومین و گرفتاران هموطن خود باشیم.

همراه امیر افشار 22 اسفند 97


تاریخ : چهارشنبه 97/12/22 | 6:31 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر