تماس با ما سید مجید حسینی در گفت وگو با آنا: - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی
 

نگهبان محله برقراری امنیت عمومی محلات استسید مجید حسینی مدیر عامل موسسه حفاظتی – مراقبتی حافظان میثاق نور در گفت و گو با آنا‎‌‏‌، گفت :‌قریب به 3 سال که موسسه حافظان میثاق نور فعالیت خود را شروع کرده است و با توجه به سابقه بالای کار مدیریتی و بکار گیری افراد متخصص در مدیریت های اجرای ، آموزش و سایر دوایر توانسته با اشرافیت کامل بر مجموعه قوانین و مقررات تامین اجتماعی ،امور مالیاتی و سازمان کار و امور اجتماعی و نیز بهره برداری از سیستم های مکانیزه مالی و اداری بکار خود ادامه دهد .وی افزود:‌این موسسه با بکارگیری نگهبان محله و تعامل و همکاری نزدیک با کلانتری های محل توانسته در اولین لایه برخورد با جرایم و تخلفات مشهود به عنوان پل ارتباطی بین کلانتری و مردم قرار گیرد و در کاهش آمار جرائم سهم خود را به شایستگی ایفا نماید .
موسسه حفاظتی و مراقبتی حافظان میثاق نور در همین راستا موفق به عقد قرارداد حفاظت فیزیکی با تعدادی از سازمان ها و نهاد های دولتی فاقد رده بندی حفاظتی منجمله شرکت متانیر ، شرکت قطار های مسافری رجا و فرودگاه بین المللی پیام گردیده است .
حسینی درادامه گفت :‌ پروژه شهربان و حریم بان در سطح مناطقی از شهرداری تهران با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دست اجرا می باشد .
وی تصریح کرد :‌شورای اسلامی شهر تهران در تاریخ 28/03/87 مصوبه ای را به شهرداری تهران ابلاغ کرد که براساس این طرح 4 مأموریت از جمله جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در شهر، حفظ حریم شهر ، جلوگیر از سد معبر و نظارت بر اجرای مفاد کمیسیون ماده 100 برابر قانون و مقررات بر عهده شرکت توسعه خدمات شهری وابسته به شهرداری واگذار شد که این شرکت بعداً به نام شرکت شهربان و حریم بان تغییر نام پیدا کرد . در بررسی فنی که توسط شرکت مذکور صورت گرفت موسسه حفاظتی و مراقبتی حافظان میثاق نور بالاترین رتبه فنی را کسب نموده و برنده مناقصه گردید و از تاریخ 01/10/87 رسماً فعالیت خود را به عنوان شهربان و حریم بان بصورت مشخص در مناطق 1 ، 2 و 3 شهرداری تهران آغاز نمود و در حال حاضر نیز این طرح ادامه دارد .
وی گفت :‌با بکارگیری بیش از 200 نفر نیرو از مجموع 470 نیرو و تعداد 30 دستگاه خودروی نیسان پیکاپ به ارزش سرمایه ای 000/000/000/10 ریال از مجموع150 دستگاه خودرو که در سطح شهر با مشخصه هایی از قبیل : چراغ های گردان زرد و سبز و بغل نویسی های شهربان و حریم بان در شهر فعال هستند که براساس آمارهای تخلفات ساخت و ساز کاهش قابل توجهی داشته که ناشی از توانمندی این موسسه در امر اجرای طرح مذکور می باشد.
مدیرعامل موسسه حفاظتی – مراقبتی حافظان میثاق نور افزود :‌با توجه به اهمیت طرح همه پرسنل از سطح تحصیلی دیپلم به بالا تا رده لیسانس برخوردار هستند و به خاطر فرهنگ آموزشی که مد نظر مدیران طرح بوده از افراد زیر دیپلم استفاده نشده است و با توجه به تاکیده موسسه به بحث تربیت و آموزش های اولیه و تخصصی پرسنل آموزش های لازم در خصوص نوع ماموریت و نوع برخورد ها ونحوه بکارگیری صحیح تجهیزات نظامی و انتظامی در مراکز مربوطه به پرسنل داده می شود .معتقد هستیم هر چه آموزش کامل تر باشد موضوع پیشگیری که براساس تأسیس موسسه حفاظتی و مراقبتی است موثر تر واقع شده و تخلفات و جرایم کاهش می باید . فلذا تمام افراد مشغول بکار در موسسه آموزش های اولیه را گذرانده اند و در موارد مختلف با توجه به نوع مأموریت آموزش های تخصصی را نیزفرا خواهند گرفت . برای مثال آموزش نگهبان محله که پایه اولیه آموزش است بصورت جزوه در دسترس نیرو ها بوده و نحوه برخورد با مجرمین ، نوع دستگیری و طرز استفاده از تجهیزات انتظامی و ... به پرسنل آموزش داده می شود .
حسینی گفت :‌به شرکتها و سازمان های دولتی ، محلات مختلف و مجتمع های تجاری ، اداری و مسکونی طرح ها و پیشنهادات حفاظتی از جمله : استفاده از نگهبان محله – بکار گیری دستگاه های الکترونیکی ، نصب روشنائی در اماکن فاقد نور کافی ، استفاده از حصار مناسب و ... را ارائه می دهیم که در نتیجه راندمان کار را بالا برده موجب کاهش آمار جرایم می گردد . ضمناً با توجه به اینکه مسئله بسیار مهم امنیت در تمامی کشور ها بصورت نسبی وجود دارد فلذا حرکت به سمت امنیت مطلق در راستای مشارکت مردم صورت خواهد پذیرفت که مصداق روشن آن حضور نگهبان محله می باشد .
وی افزود:‌با کسب مجوز های لازم از مرکز انتظام ناجا ، اختیار داریم که بانک های خصوصی و موسسات مالی و اعتباری را به لحاظ حفاظت فیزیکی و حفاظت از اسناد و اوراق بهادار تحت پوشش خود قرار دهیم که در این خصوص هم مذاکراتی با موسسات مالی و اعتباری مختلف داشته ایم و اخیراً از سوی موسسه مالی و اعتباری مهر نیز دعوت نامه ای برای مذاکره دریافت کرده ایم .
حسنی ادامه داد :‌این موسسه با تلاش همکاران خود و تجربیاتی که بدست آورد در بخش های مختلف لوح های تقدیر دریافت کرده است . تقدیر نامه حضور فعال در نمایشگاه هفته ناجا اخذ و مجوز ارتقاء رتبه موسسه از 3 به 2 از طریق مرکز انتظام ناجا .
وی گفت : با استفاده از تجربه 30 ساله همکاران و تحقیقات و پژوهش های مرکز انتظام ناجا طی مدت حدود یک دهه در خصوص تأسیس چنین موسساتی که در قالب طرح مشارکت بخش خصوصی در ایجاد امنیت و نیز لحاظ نمودن نکاتی بین المللی مورد مطالعه قرار گرفته بود توانستیم به این نکته برسیم که با فرهنگسازی بین اقشار مختلف مردم می توان امنیت را در تمام نقاط کشور با حضور مردم بالا برد و با مدیریت صحیح نسبت به ایجاد فضای سالم اقتصادی و ایجاد کار آفرینی و افزایش اشتغال زایی در سایه این امنیت اقدام نموده که البته این امر در سایر کشور ها نیز به اشکال مختلف وجود دارد .
حسینی درپایان گفت :‌راه های مختلفی برای ارتباط با موسسه وجود دارد . از طریق مراجعه به کلانتری ها و مرکز اننتظام ناجا و همچنین از طریق سایت موسسه حفاظتی و مراقبتی حافظان میثاق نور ، امکان برقراری ارتباط و ارائه خدمات وجود خواهد داشت .


تاریخ : چهارشنبه 88/6/25 | 12:17 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر