تماس با ما ائتلاف آمریکایی سه هزار غیرنظامی سوری از جمله 932 کودک را کشته ا - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
شبکه حقوق بشر سوریه:ائتلاف آمریکایی سه هزار غیرنظامی سوری از جمله 932 کودک را کشته است

ارتش آمریکا در حالی قصد دارد پس از پنج سال خاک سوریه را ترک کند که ائتلافش علیه داعش حدود سه هزار غیرنظامی از جمله هزار کودک سوری را به کام مرگ کشیده است.

ائتلاف آمریکایی سه هزار غیرنظامی سوری از جمله 932 کودک را کشته است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ترامپ اعلام کرده است که نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می‌کند. نیروهایی که برای مبارزه با داعش در سال  2014 وارد این کشور شدند. پیش از آن حملات هوایی ائتلاف آمریکایی از روز دوشنبه، 31 شهریور 1393 (21 سپتامبر 2014)  نیز آغاز شده بود. ماحصل این حضور پنج ساله چه بوده است؟

طبق گزارش شبکه حقوق بشر سوریه، واشنگتن باید غرامت کشته شدن نزدیک به سه هزار غیر نظامی را که در عملیات‌های آمریکا در سوریه کشته شده‌اند بپردازد.

بنا بر این گزارش ، 2984 شهروند سوری به دست ائتلاف آمریکایی از سال 2014 کشته شده‌اند که 932 تن از آن‌ها کودک و 646 نفر هم زن هستند. طبق بررسی‌های این نهاد حقوق بشری، ائتلاف آمریکایی حداقل 168 جنایت ضد بشری در مناطق مختلف سوریه مرتکب شده است.

جنگنده‌های آمریکایی همچنین مسئول بمباران 182 مرکز غیر نظامی از جمله 52 مدرسه و 16 درمانگاه هستند.

آمریکا تا کنون به کشته شدن 1061 غیر نظامی در طی عملیات‌های خود در سوریه اعتراف کرده اما در مقابل بسیاری از گزارش‌ها مدعی شده که صرفا تروریست‌ها را هدف قرار داده است.

پایگاه خبری «عنب‌بلدی» در این خصوص گزارش داده است که به علت فقدان مراکز مستقل و همچنین مراکز پزشکی، امکان اعلام آمار دقیق غیر نظامیان کشته شده وجود ندارد.

شبکه حقوق بشر سوریه از آمریکا خواسته است تا پیش از خروج کامل از سوریه، غرامت کشته شدگان و همچنین هزینه بازسازی مراکز تحریب شده به دست خود را پرداخت کند.


تاریخ : چهارشنبه 97/10/19 | 6:20 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر