تماس با ما اروپا تجای تضمین تحریم آورد! - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
واحد طراحی

قاسمی در واکنش به تحریم های جدید اروپا علیه ایران؛

اقدام ضدایرانی اروپا نشانه عدم صداقت آنها در مبارزه با تروریسم است/ در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ می کنیم

 اقدام ضدایرانی اروپا نشانه عدم صداقت آنها در مبارزه با تروریسم است/ در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ می کنیم

 چهارشنبه 19 دی 1397 - 14:14

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام اتحادیه اروپا و در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.

 

العالم _ ایران سیاسی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت تصمیم غیرمنطقی و تعجب برانگیز اتحادیه اروپا که بر پایه اتهامات بی پایه و اساس، چند تبعه ایرانی را مورد تحریم قرار داده است، این اقدام را نشانه عدم صداقت کشورهای اروپایی در مبارزه با تروریسم خواند و افزود: اتحادیه اروپا به جای قرار دادن نام گروه‌های تروریستی و جنایتکاری همچون منافقین و الاحوازیه در فهرست تحریم خود، آنان را در اقدامات ضد انسانی و تروریستی خود آزاد گذارده و حتی تحت حمایت خود قرار می دهد؛ اما جمهوری اسلامی ایران را که پرچمدار مبارزه با تروریسم در منطقه بوده و اروپا امنیت خود را مدیون آن است، مورد اتهام قرار می دهد.

قاسمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این اقدام و در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.

روز گذشته «اندره ساموئلسن»، وزیر امور خارجه دانمارک روز سه‌شنبه ضمن تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران از قصد اتحادیه اروپا برای تحریم تهران بر اساس همین ادعاها خبر داد.

ساموئلسن در توئیترش نوشت: «روز مهمی برای سیاست خارجی اروپا! اتحادیه اروپا هم‌اکنون با اعمال تحریم علیه یک دستگاه اطلاعاتی ایران به‌دلیل توطئه‌هایش در خاک اروپا موافقت کرد. این علامتی قوی از سوی اتحادیه اروپا است مبنی بر اینکه ما چنین رفتارهایی در اروپا را نخواهیم پذیرفت».


تاریخ : چهارشنبه 97/10/19 | 6:19 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر