تماس با ما مهر 1388 - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
هاست ایران
View Full Size ImageView Full Size Image
 

تاریخ : دوشنبه 88/7/6 | 11:31 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

در میان خاطرات تو شناور می شوم

                                                این دل تنهای خود را مثل دریا می کنم

به یاد پاسدار شهید «اسدالله سلمانی ماهینی»

پاسدار شهید اسد الله سلمانی ماهینی سال 1342 در تهران در خانواده ای مذهبی متولد شد. پدرش که مداح اهل بیت (ع) است با برگزاری جلسات دینی و روضه حضرت ابا عبدالله الحسن (ع) در منزل موجب آشنایی او با فرهنگ انسان ساز عاشورا شد و رهرو قیام حضرت امام حسین (ع).

از انجمن اسلامی دبیرستان (دهخدا)، وی با آغاز مرحله جدید انقلاب اسلامی پس از 17 شهریور 1357 با شور و حرارت همراه دریای خروشان مردم کشورمان در صحنه های انقلاب شرکت داشت و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در سنگرهای مختلف مساجد محله (ائمه اطهار و پنج تن آل عبا) و انجمن اسلامی دبیرستان به حفاظت از دستاوردهای انقلاب پرداخت. شروع جنگ تحمیلی مرحله ای دیگر از زندگی وی را رقم زد شهادت دوستان و بستگان و میثاقی که با رهبر و مقتدای خود حضرت امام (ره) بسته بود، برای دفاع از کیان نظام نوپای اسلامی ایران به همراه همرزمان بسیجی مسجد ائمه اطهار (ع) و مسجد پنج تن آل عبا (ع) (محله پیروزی تهران) عازم جبهه های حق علیه باطل و شرکت در عملیات های مختلف رزمندگان اسلام از جمله عملیات خیبر به عنوان سربازی فداکار انجام وظیفه کرد. وی بخاطر ابراز رشادت ها و ایثارگری ها به جمع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست. شهید سلمانی ماهینی در عملیات بدر (اسفند 1363) در مشرق دجله به جمع یاران شهیدش پیوست و سرانجام پس از 14 سال پیکر مطهر پرستوی مهاجر در قطعه 26 شهدای بهشت زهرا آرام گرفت. روحش شاد ......

 

فرازی از وصیت نامه شهید

«بسم الله الرحمن الرحیم»

الحمدلله الذی یؤمن الخائفین و ینجی الصاحلین و یرفع المستضعفین و یضیع المستکبرین و یملک ملوکا و یستخلف الآخرین

با سلام و درود خدمت امام امت و با سلام به ارواح پاک شهدای اسلام و با درود بی پایان به خانواده گرانقدر شهدا.

برادران و خواهران عزیز، در این دنیا سخن علی (ع) را آویزه گوش کنید و تقوای خدا پیشه کنید، چرا که دنیا محل گذر است، عده ای آمدند و رفتند و ما نیز خواهیم رفت. پس چه بهتر که در همین دنیا آخرت خود را آباد سازیم. با یکدیگر عطوف و مهربان باشید و نسبت به یکدیگر گذشت داشته باشید.

........... الآن که این کاغذ را می نویسم شب حمله است. مادر، نمی دانی چه شور و حالی در میان ماست، انگار که همه پر در آورده و پرواز می کنیم و همه سبکبال شده ایم قبل از این برنامه نوحه و سینه زنی داشتیم. واقعاً که شب عاشورا در خاطر ما زنده گشت، انشاء الله که با ریختن خون ما راه کربلای حسین (ع) باز شود و شما همگی برای زیارت قبر آقا ابا عبدالله بیایید و یاد ما نیز باشید.View Full Size Image


تاریخ : دوشنبه 88/7/6 | 11:27 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
برگزاری دومین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان در کشور
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: ریئس انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان و فروشندگان مبل استان تهران از برگزاری دومین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان ،طراحی و دکوراسیون داخلی دکو 2009 خبر داد.
به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، وی گفت : این کنفرانس با مشارکت بسیاری از روسا و مسئولان اتحادیه مبلمان کشورهای خارجی در 6و7 مهرماه سالجاری برگزار می شود.
علی انصاری با بیان اینکه صنعت مبلمان ایران باسابقه ای تاریخی و دارا بودن سهم قابل توجه در تولید، توزیع و اشتغال زایی، جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور دارد، گفت: انتظار می رود توجه ویژه به این صنعت و برنامه ریزی مناسب برای هدایت سرمایه گذاری های فعلی و آتی، زمینه رشد و توسعه آن را فراهم نموده و به یکی از صنایع مهم کشور تبدیل شود .
وی افزود: بهره گیری از ظرفیت های بالای هنر ایرانی- اسلامی در طراحی و تولید محصولات ،ارتقاء دانش روز و ظرفیت سازی برای تولید وعرضه در مقیاس استانداردهای جهانی، امیدبخش تعریف مبلمان باسبک و اسلوب ایرانی و حضور موفق در بازارهای جهانی خواهد بود.
انصاری در ادامه به فعالیت های انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان و فروشندگان مبل استان تهران اشاره کرد و گفت: این انجمن در راستای برنامه ها و اهداف فوق در طول سالهای اخیر تلاش کرده است باهمراهی استاتید و صاحبنظران برجسته داخلی و بین المللی نقش موثری در آموزش و ارتقای دانش طراحی ،تولید وعرضه مبلمان و دکور ایفا نماید که از آن جمله می توان به برگزاری اولین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان، طراحی و دکوراسیون داخلی در سال گذشته، تشکیل موزه مبل ایران، راه اندازی رشته تحصیلی مبلمان و دکوراسیون، طراحی و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت ،طرح شهرک های صنعتی مبلمان و دکوراسیون داخلی اشاره داشت.
ریئس انجمن صنفی کارفرمایی تولید کنندگان و فروشندگان مبل بیان داشت : در عرصه صنعتی کشور، مجموعه صاحبان و دست اندر کاران هنر وصنعت مبلمان در دکوراسیون کشور به طور جدی و موثر در سه حوزه حلقه های زنجیره تامین یعنی تامین، طراحی- تولید و توزیع و فروش مشغول به فعالیت هستند که با توجه به جایگاه ویژه این صنعت و نیز سطح اشتغال بالایی که در اختیار دارد، در عرصه بازار داخلی و صنایع کشور، کاملا فعال ، پویا و اثرگذار هستند.
وی اضافه کرد: از طرف دیگر در راستای توفیق در این بازار وهمچنین کسب سهمی شایسته در بازارهای بین المللی، ضرورت تجهیز کلیه فعالان این صنعت به دانش تخصصی و بهره گیری از آن در بخش های مختلف این صنعت بیش از پیش خود نمایی می کند.
انصاری از برگزاری دومین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان ،طراحی و دکوراسیون داخلی با عنوان دکو 2009 خبر داد و گفت: با بهره گیری از تجارب کنفرانس اول که امضا تفاهم نامه همکاری با کشورهای ترکیه، آذربایجان و سوریه را بدنبال داشت، دومین کنفرانس با مشارکت بسیاری از روسا و مسئولان اتحادیه مبلمان کشورهای خارجی در 6و7 مهرماه سالجاری در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود که امیدواریم این کنفرانس بتواند نتایج مطلوبی را برای آینده این صنعت به همراه داشته باشد.
وی تصریح کرد: این کنفرانس به عنوان یک حرکت ساختاری و بنیادی با برگزاری سخنرانی ها، کارگاه های آموزش و نیز میز گردهای تخصصی، فرصت مناسبی را برای کلیه تشکل ها واصحاب دانشگاهی و صنعتی در حوزه مربوطه فراهم می نماید.
انصاری بابیان اینکه این کنفرانس محلی برای معرفی جایگاه هنر- صنعت مبلمان در کشور است، گفت : معرفی ابعاد مختلف صنعت مبلمان در اقتصاد ، صنعت، تجارت، اشتغالزایی و هنر، نقش بازی می کند و برگزاری این کنفرانس تخصصی با ایجاد زمینه ارتباط اساتید دانشگاهی و فعالان اقتصادی داخل و خارج از کشور با دست اندر کاران صنعت مبلمان موارد زیر را تقویت و هدایت می کند:
بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی جهان در طراحی و تولید توسط دست اندر کاران این صنعت تقویت جایگاه اقتصادی صنعت مبلمان درکشور ایجاد زیر ساخت های مناسب برای عرضه مبلمان در داخل و خارج از کشور.
وی همچنین محور های دومین کنفرانس بین المللی مبلمان، طراحی و دکوراسیون داخلی را به شرح زیر اعلام کرد:
جایگاه هنر وصنعت مبلمان و دکوراسیون در ایران وجهان
چشم انداز و چالش های صنعت مبلمان و دکوراسیون
روش ها و سیستم های نوین طراحی و تولید مبلمان و دکوراسیون
بازاریابی، شبکه های توزیع و مهندسی فروش، مدیریت ارتباط با مشتری
استانداردهای بین المللی طراحی وتولید مبلمان
مهندسی فاکتورهای انسانی در صنعت مبلمان و دکوراسیون
فنگ شوی و توازن و ایجاد سیرکولاسیون انرژی در محیط
بررسی الگوی مصرف در زنجیره تامین، طراحی وتولید مبلمان./

تاریخ : دوشنبه 88/7/6 | 9:1 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

 

جمد فکری وعقده حقارت حاکم براندیشه هاشمی باعث شده که حتی از درک اشارات صریح هم غافل بماند الان شاید دهمین بار است که رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان احترام آمیز نخبگان و خ.اص ایشان را نصیحت می کند ولی ایشان همان ساز خود را کوک می کند وفکر می کند که رهبری محتاج چاپلوسی اوست تا به اواجازه دهد در کارهای همسو با دشمنان در ردیف اول قرار گیرد.
 


Obama can not hear a trough!

 When the Obama speak in the U.N Iranian president seat and hear his trash. But when the Ahmadi Nejad began to tell something rights he went out!  What mean? It is meaning of new democracy? Or it means that Obama not accepted even her speech in this place?  Or this means that Obama is the son of Zionist?

سوئ استفاده هاشمی از سخنان رهبری

طبق معمول ایشان از جنبه هایی که فقط منافع جناحی اشان تامین می شود به سخنان مقام معظم رهبری نگاه کردند هرچند همین نگاه هم باعث شد تا یکبار دیگر نجات پیدا کند ولی اینکه ایشان فقط به رفع تهمت وافترا از جو جامعه اشاره کردند کافی نیست زیرا رهبر معظم انقلاب در بیانات شان مصلحان را که مب گویند جامعه بی اعتماد شده وبا ید آن را از این وضعیت بیرون آورد را نیز تخطئه کردند چیزی که دقیقا ایشان در بیاناتشان تیتر روزنامه های امروزشده است .مردم به نظام اعتماد کامل دارند واین تشویش اذهان عمومی از سوی هاشمی باید پیگیری شود
 


سوء استفاده موسوی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی

موسوی ودارو دسته اش که در توجیه وسوء استفاده از بیانات امام راحل ید طولایی داشتند امروزه به تحریف بیانات معظم له می پردازند ولی غافل از انکه این دورویی ها دیگر فایده ندارد وحنایشان رنگی مدارد! کار صداوسیما در پخش دادگاهها به دلایل زیر متقن بوده است وشبهه ای برآن وارد نیست ?- ایجاد آزرامش در جامعه با افشادی دستان پشت پرده از زبان متهمان مردم به آرامش رسیدند وجامعه آرامش خود را بازیافت

?- مصالح ملی ایجاب می کرد تا کسانیکه جمهوریت نظام را هدف گرفته وساده ترین اصول دموکراسی را که قبول اکثریت وتبعیت ازق انون است را زیر پا می گذارند افشا شوند

?- متهمان به رضایت خودشان پشت تریبون رفتند واز صداوسیما خواستند حتی در مصاحبه های شخصی هم شرکت کردند که بسیاری از آنها هنوز پخش نشده است

?- سخنان متهمان در باره دیگران حجیت ندارد ولی  دروغ نبوده ومیتواند مبنای تحقیق ودعوت آنان  شود

تا بعنوان مطلع در دادگاه حضور یابند نه اینکه از حاشیه امنیتی استفاده کنند ومانند گذشته از رانتهامعمول در این زمینه بهره بجویند.


تاریخ : شنبه 88/7/4 | 2:47 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
اگفته‌های آیت‌الله کعبی درباره ششمین اجلاس خبرگان رهبری
پاسخ‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اعضای خبرگان را قانع نکرد

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی 45 دقیقه کوشید تا به گلایه‌های اعضای خبرگان پاسخ دهد اما نطق‌های روز بعد نشان داد که آنان از این پاسخ قانع نشده‌اند.


آیت‌الله عباس کعبی نماینده مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری ششمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری، گفت: نکته‌ای که در این اجلاس خیلی چشمگیر و مورد توجه بود،‌ هوشمندی اعضای خبرگان در اظهار بیانات‌شان بود.
وی با بیان اینکه با بررسی 16 نطق ایراد شده در مجلس خبرگان بصیرت و آزادی اعضای این مجلس آشکار می‌شود، افزود: اعضای خبرگان در بیانات خود نشان دادند که شناخت کاملی نسبت به ابعاد فتنه‌های گوناگون پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم دارند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سرفصل‌های بیانات اعضای خبرگان رهبری در ششمین اجلاسیه این مجلس را برشمرد و افزود: از جمله این سرفصل‌ها تبیین جایگاه ولایت فقیه از لحاظ نظری و عملی، دفاع از مواضع رهبری و تاکید بر لزوم تبعیت از ایشان به عنوان فصل‌الخطاب، قانونگرایی و سلامت انتخابات، توجه به وحدت و پرهیز از تفرقه، ‌دعوت به آرامش و پرهیز از التهاب و تنش‌آفرینی، تبیین ابعاد مکر دشمنان اسلام و انقلاب و لزوم توجه به مسئله جنگ نرم و راهکارهای مقابله با این جنگ و شیوه تولید قدرت در برابر جنگ نرم دشمن است.
آیت‌الله کعبی با بیان دیگر سرفصل‌های مطرح شده در نطق‌های پیش از دستور اعضای خبرگان رهبری، گفت: ‌انتقاد از سکوت و عقب‌نشینی برخی از خواص در برابر فتنه‌گران، گلایه مودبانه از مواضع رئیس خبرگان به ویژه در زمینه انتشار نامه سرگشاده و سکوت بعد از خطبه 29 خرداد مقام معظم رهبری و سپس مواضع ایشان در نماز جمعه مورد نقد سخنرانان هر دو روز اجلاس خبرگان بود و از میان 16 سخنران، 12 سخنران نسبت به مواضع ایشان گلایه داشتند.


تاریخ : شنبه 88/7/4 | 2:45 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر