تماس با ما دی 90 - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
واحد طراحی

1

رابط به نقل از مینو نیوز؛ عماد افروغ در برنامه پارک ملت گل واژه‌هایی را گفته است: ایشان در این برنامه تلویحاً نظام جمهوری اسلامی را اموی یاد کرده است که اگر بخواهد علوی باشد بایستی سکوت کند! دستتان را ببندید تا ما هر غلطی خواستیم بکنیم؟! رد پای خط دهی امریکایی انگلیسی که در سخنان سروش هم بود در میان کلمات افروغ هم دیده می‌شود. مانند ردپا و امضای پای ترور دانشمندان هسته‌ای که چسباندن بمب به خودرو بوده است این هم نشان و امضایی برای آنان است. نشان چراغ سبز و اعلام سرسپردگی به بیگانگان است که اگر قرار است در انتخابات بعدی هم اتفاقی بیفتد ما آماده هستیم!؟ پازل‌های اطلاعاتی یکی یکی تکمیل می‌شوند و از حساسیت انتخابات مجلس و خواب و  خیال دشمن برای آن حکایت می‌کنند.

 

به گزارش مینو به نقل از وبلاگ بهشت ایران ؛ عماد افروغ در برنامه پارک ملت گل واژه‌هایی را گفته است: “اگر قرار است جا پای امام علی(ع) بگذاریم باید مانند ایشان باشیم. ایشان در نامه ای به معاویه می گویند اگر خواسته باشم از تو سیاستمدارتر هستم اما چه کنم که دستم بسته است. اگر ما هم خواسته باشیم سیاست‌مان مانند حضرت علی(ع) باشد باید دستمان بسته باشد اما بعضی ها دستشان باز شده است. …بخشی از مشکلات به مردم بر می گردد چون اعتماد بیشتر از حد می کنند و نظارت ندارند و بخشی هم به ناظران برمی گردد. …کشور را فقط یک شخص و رهبر نمی تواند اداره کند، بلکه مسئولیت همه است. …هرچه کشور به سمت نگاه صنفی برود خطرناک است. ” ایشان در این برنامه تلویحاً نظام جمهوری اسلامی را اموی یاد کرده است که اگر بخواهد علوی باشد بایستی سکوت کند! دستتان را ببندید تا ما هر غلطی خواستیم بکنیم؟!

رد پای خط دهی امریکایی انگلیسی که در سخنان سروش هم بود در میان کلمات افروغ هم دیده می‌شود. مانند ردپا و امضای پای ترور دانشمندنان هسته‌ای که چسباندن بمب به خودرو بوده است این هم نشان و امضایی برای آنان است. نشان چراغ سبز و اعلام سرسپردگی به بیگانگان است که اگر قرار است در انتخابات بعدی هم اتفاقی بیفتد ما آماده هستیم!؟ پازل‌های اطلاعاتی یکی یکی تکمیل می‌شوند و از حساسیت انتخابات مجلس و خواب و  خیال دشمن برای آن حکایت می‌کنند.

سروش هم رهبری را دعوت به سکوت کرده بود. او هم از امام علی(ع) و سکوتش گفته بود. ولی چند تا نکته به این آقایان عرض کنم:

1- کی امام علی(ع) در زمان زعامتش سکوت کرد؟ کی خوارج و خواص بی بصیرت را تایید کرد؟ در نبرد نهروان؟ در جمل؟ در صفین؟

2- ما یک الگوی چهارده وجهی داریم، از امام حسین(ع) هم بگویید، در مقابل یزیدیان بایستی تنها روشنفکری نشان داد یا شمشیر هم لازم است؟!

3- ایشان، در کنار برخورد روشنگرانه در مقابل فتنه، آنقدر با آنها مدارا کرده است که اگر ولایتمداری امت از امامی که می‌فرمایید به تنهایی نمی‌تواند کشور را اداره کند نبود، تا الان سران فتنه و امثالشان را تکه تکه کرده بودیم!

4- در ضمن ایشان به تمام سفارشات معصومین(ع) گوش داده‌اند و فقط به یک سخن بسنده نکرده‌اند. مجلس شورای اسلامی،نهاد قانون‌گذاری و یاری گر ایشان برای  چارچوب نهادن برای حرکت نظام است،مجلس خبرگان رهبری یاری‌گر ایشان در هدایت جامعه و نقاد رفتار رهبری است، قوه مجریه که یاور رهبری در اجرای سیاست‌های کلی نظام اسلامی است، مجمع تشخیص مصلحت نظام که یاری گر رهبری در صدور احکامی از جمله احکام ثانویه و رافع مشکلات قوا است، دفتر ایشان که جمع کثیری از مشاوران در رسته ها و رشته‌های گوناگون حضور دارند، قوه قصاییه که یاری گر ایشان در رسیدگی به امور عدلیه است، همه و همه نشان از جامع بودن حکومتی دارد که جناب افروغ آنها را ندیده و محکوم به نگاه صنفی می‌کند و از حوزه علمیه مدد می‌خواهد در مقابل ولایت فقیه بایستند؟!

ولی قربان آقای مظلوممان بروم که اگر از او و راهی که به خاطر قرار گرفتن در آن، آیت و نشانه خدا می‌شناسیمش، اگر از اویی که تنهاترین روزگار است و دوستان به طمع دنیا به چه؟ نمی‌دانم تنهایش گذاشته‌اند، بخواهیم حمایت کنیم، سر و کله سر در آبشخوران VOA و BBC و رادیو فردا و دنیا پرستان و …. پیدا می‌شود که مقدس تراشی می‌کنید و بت‌سازی؟! آن وقت آنها شیطان پرستی نمی‌کنند! که هرچه بلندگوی شیطان بگوید می گویند لبیک و صدا و سیما هم می‌شود جارچی و مبلغ آنان، آقای شهیدی هم در برنامه پارک ملت دوشنبه می گوید از برنامه دیشب استقبال شد و روشنفکری بود و آزادی بیان و … ولی ما آزادی بیان نداریم تا در تلویزیون جمهوری اسلامی از ولایت فقیه دفاع کنیم!؟

مناظره را یک طرفه برگزار می کنیم تنها به طرف ضدانقلاب با نمای موافق انقلاب تریبون می‌دهیم!

از صدا و سیما می‌خواهیم این رویه را اصلاح کرده به تراوشات ذهنی مجری تذکر و برای دفاع از حریم ولایت و پاسخ به گل واژه‌های افروغ هر چه سریع‌تر تریبونی را هم در همان برنامه کذایی پارک ملت به حزب الله بسپرد.

یاد حاج بخشی افتادم و شعارش:”ماشاالله حزب الله” خدا رحمتش کند و خدا دوستش داشت که امروز سیما را ندید!


تاریخ : سه شنبه 90/10/27 | 8:18 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر


هرازچند گاه شهادت یکی از دانشمدان هسته ای در روزنامه ها می پیچد و مردم را شوکه می کند اینکه خون آنها مقدس است

و باغث دمیدن روح شهادت در مردم میشود امری غیر قابل انکار است ولی بررسی حفره های امنیتی درحوزه اسلام یک امر را روشن می کند که دشمن از سادگی مسلمانان و اغتماد آنان سو استفاده می کند  یعنی اینکه با شتک سیاسی یا به قول خودشان شانتاژ سیاسی باعث می شوند تا مسلمانان سیستم امنیتی را دست کم بگیرند وبعد از حفره های آن داخل شده ضربات خود را وارد می کنند. بطور مثال طرح مسوله تروریسم با همین هدف بوده است یعنی با تروریسا خواند مسلمانان آنها را مجبور می کنند دست از اسلحه بردارند و وقتی خلع سلاح شدند به آنها شلیک می کنند و چون تبلیغات از ابتدا به این سمت سازماندهی شده اولا کشته شدن مسلمانان را کشتن یک تروریست به حساب می اورند و قاتل آن را هم قاتل نمی دانند!

 


تاریخ : سه شنبه 90/10/27 | 6:33 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

 

درایران برخلاف تمام کشورها که یک قانون اساسی دارند و روند قانونی یکسان است به دلیل حملات ناجوانمردانه برخی روشنفکران قانون ایران از همه قانون ها تبعیت می کند و هرکدام با یک گرایش نوشته شده است لذا وظیفه مجلس نهم که یک مجلس فرهیخته با مدارک تحصیلی بالای فوق لیسانس خواهد بود این است که همه قوانین را بررسی و براساس فقه شیعه بازنویسی نماید

در انگلستان قانونی وجود ندارد همه قضات انگلیسی براساس رویه قضائی در گذشته عمل می کنند و در شرایط خارق العاده از ملکه انگلیس دستور می گیرند

در فرانسه که براساس نوشته های مونتسکیو قانون اساسی و حقوق اساسی تدوین شده است بعد از انقلاب 1789 مبنای حکومت جمهوریت واقع شد و معمولا روشنفکران جهان به آن استناد می کنند و هر فرانسوی در ابتدای سن بلوغ خود بجای قران یک نسخه قانون اساسی هدیه می گیرد و در یک کشور مهد دموکراسی مجبور است همان قانون را تا آخر عمر به دوش بکشد . حتی اصطلاح چپ و راست هم از طرز نشستن افراد مجلس فرانسه به سمت راست و چپ پارلمان اخذ شد .

اما در آمریکا ، روسیه ، چین و00 هم برخی ها قانون اساسی داشتند و برخی هم از نو نوشتند و برخی هم از فرانسه تقلید کردند . نوبت به قانون اساسی جمهوری اسلامی که رسید تعدادی حقوقدان آمریکائی و فرانسوی انگلیسی و... در کنار روحانیون متعهد به مکتب تشیع و برخی روحانیون گریخته از حوزه یکجا جمع شدند و ملقمه ای نوشتند البته بعدا باز نگری شد. ولی هنوز هم نکاتی هست که برخی از قانون اساسی فرانسه نوشته شده و شاید با فقه شیعه مرتبط نباشد. اما بهرحال قانون اساسی است و تغییرات در آن ضوابط و شرایط خود را دارد.

ولی قوانین دیگر در جمهوری اسلامی مغفول مانده و برای همین امر انسجام در کارها نیست : قاچاق کالا و ارز ، بهره های بالای بانکی. فساد مالی و فرهنگی همگی خای خالی قوانین یکدست را بخوبی نشان میدهند مثلا در حالیکه برنامه پنجم توسعه نرخ بهره ها را تک رقمی اعلام می کند ولی رئیس کل بانک مرکزی از اختیارات خود استفاده می کند و بهره ها را بالا می برد و یاحتی بانکها خودشان راسا با فرمولهای مالی بهره را تا نرخ 47 درصد هم حساب می کنند!

لذا باید دراین دوره از مجلس که خوشبختانه همه از فوق لیسانس به بالا خواهند بود از حاشیه به متن خواهند پرداخت و تمام قوانین را تنقیح و یکدست خواهند نمود البته وکلای بسیجی فبلا این کارها را شروع کرده اند و امید است یکنواختی کامل قوانین از سوی مجلس نیز اقدام شود.    سید احمد حسینی ماهینی mahini2003@yahoo.com


تاریخ : دوشنبه 90/10/19 | 11:42 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

چگونه خدا را راضی کنیم؟

حداوند وقتی می خواست بشر را حلق کند به فرشته ها اطلاع داد ولی آنها تعجب نکردند و با پر روئی گفتند ما می دانیم چه می کنی ! تو می خواهی باز کسانی را بیافرینی که در زمین فساد کنند!

وخدا از آن دلگیر شد چرا که همه فرشته ها فکر می کردند همه چیز را می دانند و خود را رقیب خداوند می دانستند لذا خداوند دست به کاری زد کارستان وبهترین مخلوق خود را آفرید واسما را به او یاد داد وبعد که به فرشتگان عرضه کرد آنها سرافکنده شدند و اعتراف کردند که : تو برهمه چیز داناتری و خدا گفت انی اعلم مالا تعلمون . وبعد به آنها گفت اگر راست می گویند براین ادم سجده کنند همه قبول کردند جز یک نفر و خدا اورا نابود نکرد بلکه گفت از من دور شو (ملعونا)

براساس این مقدمه میتوان فهمید که خداوند جنگ وخونریزی و دشمنی را برای بشر نمی پسندد چرا که در ان صورت حرف  فرشته ها درست درآمد و خداوند شرمنده خواهد شد : کرم بین و لطف دادار گنه بنده کرده اوست شرمسار

کسانی که مهربان باشند و خوش اخلاق میتوانند خدا را خوشحال کنند وخداوند پیامبر اسلام را به همین خاطر رحمه للعالمین خطاب کرده است و حضرت مسیح ع  را به همین دلیل از همه پیامبران بیشتر دوست دارد و از جمله کسانی که بر امامت امام زمان عج اقتدا خواهد کرد هم ایشان است  خداوند یهود ویهودیان را به خاطر همین غضب می کند ومسیحیان را دوست دارند و آنها را قسیسین می گوید: دشمن ترین قوم بر علیه مومنین یهود ومشرکین هستند و دوستدار ترین آنها نصار هستند که استکبار نمی کنند.لذا مسیحیان فروتن مسیحیان واقعی هستند و آنهایی که بامردم در می افتند و استکبار می کنند مسیحی صهیونیست هستند .

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا ? وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَى? ? ذَ?لِکَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّیسِینَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لَا یَسْتَکْبِرُونَ


تاریخ : شنبه 90/10/17 | 8:36 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

علیرغم اثبات وجود لایه نمک در معادن نفت معلوم میشود نفت نمک ندارد و یا اگر دارد کسانی که نمک می خورند نمک دان می شکنند!

در میدان نفتی مشترک با عربستان با اینکه عربستان نفت ایران را می برد و خود را به مقام اول نفتی جهان می رساند اما هرگز یک تشکر کوچک هم از ایران نمی کند که هیچ تمامی پول خود را هم اسلحه می خرد و برروی بحرین مظلوم می ریزد

البته ان گربه صفتی مخصوص عربستان نیست قطرهم که حداقل سه برابر ایران از میادین نفتی وگازی مشترک برداشت می کند همیشه آماده مقابله با ایران است این است که می گوئیم نفت نمک ندارد!

کاش همینها بود الان از میادین مشترک ایران و جمهوری آذربایجان فقط جمهوری آذربایجان برداشت می کند و اگر ایران برداشت کند یک قطره هم برای آنها باقی نمی گذارد بعد هم آقایان پول نفت ها را خرج کاباره ها و میخانه ها و قمار بازی های خودشان می کنند و بر اسلامگرایان سخت می گیرند . اخیرا میدان نفتی افغانستان نیز که به آمریکائیها واگذار شده در سفره های نفتی ایران قرار دارد همانطور که نفت شاه را باعراق مشترک هستیم ! خدایا کی میتوانیم ثروت خود را داشته باشیم ؟

این درحالست که بیکاری در ایران بالاست و نفت ماهم قابل استخراج ..

پس مس تواند یکی از طرحهای فراملی اشتغالزائی باشد


تاریخ : شنبه 90/10/17 | 4:34 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

سیلی نماینده مجلس به نماینده دولت در امور یارانه ها وسپس شکایت رئیس مجلس به قوه قضائیه نشان میدهد مسائل پشت پرده زیادی در این زمینه است که باید بررسی شود

اولا ترساندن نمایندگان دولت و حتی خود دولت از قوه قضائیه بار اول نیست در هر موردی که رئیس مجلس بتوانداین موضوع را مطرح می کند والبته قصد او این نیست که واقعا پرونده را به قوه قضائیه بفرستد یا برای محکومیت دولت دلیل محکمی داشته باشد فقط یک نوع قمپز در کردن است که یعنی رئیس قوه قضائیه برادر من است و ناچار پرونده های ارسالی را ارجاع میدهد واگر پرونده ای امضا رئیس قوه مقننه بعنوان شاکی و رئیس قوه قضائیه را بعنوان دستور بررسی داشته باشد کدام قاضی ممکن است بیتواند خلاف جریان پرونده را طی کند؟

ثانیا موضوع یارانه مورد اختلاف نیست زیرا مصوبه مجلس و مورد حمایت رهبری معظم انقلاب اسلامی است بلکه مجلس با تحت فشار گذاشتن دولت از لحاظ مصوبات مورد نیاز سعی دارد دولت را ناموفق نشان دهد مثلا مصباحی مقدم می گوید اگر یارانه های تولید پرداخت نشود پرونده دولت را به قوه قضائیه می فرستد و یا دیگری می گوید اجرای مرحله دوم یارانه ها غیر قانونی است و یا ادعا می شود در پرداخت یارانه ها از ردیف بودجه استفاده نشده یا چهارمی می گوید کسری یارانه ها برای پرداخت داریم . این گفته های ضد و نقیض نشان از غیظ انتخاباتی است نه مطالعه .

آقای مصباحی مقدم خود از همه بهتر می داند یارانه تولید هنوز بودجه ندارد که دولت پرداخت کند! حتی همین یارانه های پرداختی را دولت با سختی جور می کند. حالا چرا می خواهد از جهل مردم استفاده کند و آن نگاههای عاقل اندر سفیه خود را نثار ملت و دولت کند باید از خودش پرسید که نفسش از جای گرمی در می آید . او ازهمه بهتر می داند با شکم برآمده نمیتوان راجع به شکمهای چسبیده به ستون فقرات (فقرهم ازهمین ریشه است.) صحبت کرد. حالا چه روئی دارد که شکمش را جلو میدهد و راجع به فقرا صحبت می کند الله اعلم

البته دولت هم بی تقصیر نیست . ابتدا اعلام کرده بود در اردیبهشت ماه امسال یارانه ها دوبرابر می شود ولی بودجه ای برای آن تصویب نشد اما حالا نزدیک انتخابات مجلس ناگهان اعلام می کند یارانه ها سه برابر می شود . یک برابر آن از محل صرفه جوئی دهک های بالا تامین خواهد کرد. اما دهک های بالا به این رایانه نیازمند ترند! تمام شلوغ پلوغی روزنامه ها و مطبوعات بدستور و پشتیبانی مالی آنان صورت می گیرد فقرا که نه مطبوعات دارند نه ستاد بحران و نه حال اعتراض ! آنها هربلایی سرشان بیاید فقط سرشان را بالا می گیرند و می گویند: باشه آخدا! این دهک بالایی ها هستند که زودتر از خود دولت از تصمیمات آن آگاه میشوند و مدارک برعلیه آن جمع می کنند و. وکلای مبرزشان دست به کتاب قانون و سخنگوهاشان دست به قلم می شوند..

باتوجه به اعلام سه برابری یارانه از سوی دولت و مقاومت مجلس میتوان آرایش انتخاباتی را به شکل زیر رقم زد:

گروه حامیان دولت با گروه مشهور به انحرافی (مشائیون ) یکی شده و لیست واحد خواهند داد زیرا اکنوندولت با ارائه یارانه در نزدیکی انتخابات و عدم ورود آشکار به بحث های جناح بندی مشام کیدهد برنامه وسیعی برای ورود در حد یک حزب تمام عیار دارد و احتمال دارد لیست آنان با اختلاف زیادی در مجلس حضور یابند البته ممکن است در تهران یا قم انیطور نباشد ولی آنهم بعید است زیرا اصولگرایان غیر حامی دولت در ارائه لیست به وحدت نخواهند رسید . شاید در تهران به دور دوم کشیده شود که البته در دوردوم رای کامل با حامیان دولت خواهد بود.

البته این روش فقط مربوط به دولت فعلی نیست همه دولتهای بعد از انقلاب اسلامی در دوره اولشان با مجلس در گیر بودند ولی دوره بعد توانستند حامیان خود را سرکار آورده و باصطلاح یکدست شوندولی این یکدستی برای رئیسجمهور بعدی درد سر ساز می شده است درواقع اختلاف فاز مجلس و دولت یک دوره انتخاباتی است لذا مجلس آینده کاملا با دولت فعلی هماهنگ خواهد شد ولی برای رئیس جمهور بعدی سختگیر ..

مجلس فقط یک راه دارد و آن اینکه یا به حامیان دولت بپیوندد و یا سریعا بحث یارانه ها را قبول کرده و بودجه آن را ابلاغ و از دولت بخواهند هرچه سریعتر آن را اجرا کند در اینصورت میتوان امیدوار بود که بجای هزینه های انتخاباتی از جیب سرمایه داران هزینه تبلیغات از بودجه تامین می شود.


تاریخ : یکشنبه 90/10/11 | 2:42 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

هر وقت به شهر مقدس قم وارد می شوم دوچیز مرا متعجب می کند:

یکی وجود گنبد و گلدسته های بزرگ که گنبد و گلدسته بی بی معصومه س و عمه امام جواد ع

را کوچک و فقیرانه نشان می دهد بطوریکه اصلا نمی توان آن را از دیگر جاها دید البته همین قضیه برای مشهد و کربلا و دیگر شهر های مقدس هم هست

دومی هم به یمن تبلیغات آقای قرائتی اصلا صدای اذان یا قرآن  بجز از ماذنه حضرت معصومه جای دیگری شنیده نمی شود و دراین موضوع با لندن ، لوس آنجلس،  تهران و مشهد به مسابقه برخاسته است !

البته ایران بطور کلی به یمن تبلیغات پفک وچیپس از صداو سیما که دانشکاه عمومی است کاملا مثل سییب زمینی بی رگ شده و مثل چیپس روغن نباتی !

 

 


تاریخ : جمعه 90/10/9 | 8:41 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

گرچه دورخ لحظه آذرابیجانی است ولی درست تر است زیرا دروغ کلمه ای پارسی و به معنای دو رو داشتن است که در ذات ایرانیها بوده است زیرا که داریوش کبیر در 2600سال پیش دعا کرده که ایران را از شر خشکسالی و دورخ نگهدارد زیرا دراین تفکر دو دوتائی ریشه داشته و حتی دین زرتشت را دین ثنویت تا دوتایی نام کرده اند برخلاف عرب که سه تایی یا تثلیث را دارند ایرانیان همه چیز را خیر و شر می دانستند!


تاریخ : جمعه 90/10/9 | 7:41 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
با اینکه سلسله جنبان قتنه 88 خود لاریجانی بود که قبل از اتمام اخذ آرا به موسوی تبریک گفت ولی دیروز خودش را تبرئه کرد و بهرحال برای جلب رضایت علمای قم هم که شده برای انتخابات آینده این کا ر را کرد. ولی باهنر هنوز توبه نکرده و بر طبل اصلاحات می کوید و می خواهد از این مرده مردم را بترساند!

تاریخ : پنج شنبه 90/10/8 | 9:45 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

1-بزرگترین دلیل مجلس برای مخالفت با یارانه موفقیت دولت در اجرای آن است زیرا با این عمل توجه مردم را جلب کرده و رای مجلسیان به حداقل می رسد!

2- رضایت مندی مردم از این طرح به دلیل آن است که بالاخره یک نفر پیدا شده که پول نفت را به مردم بدهد

3- میزان یارانه هم با اینکه کم است ولی رضایت بخش است زیرا مبلغ یارانه سرپرست یک حانواده فقیر که معمولا 4 بچه دارد به میزان حداقل حقوق  وزارت کار است ولذا بدون منت مبلغی که باید یکماه تمام شخص منت صاحب کار را بکشد دریافت می کند

4- قول افزایش یارانه ها گرچه به تعویق می افتد ولی مجلسی ها را عصبانی تر می کند زیرا به انتخابات نزدیک تر می شود و مردم میدانند فقط کسی که میتواند آن را اجرا کند دولت احمدی نژاد است

5- مخالفت با یارانه ها تحت عنوان سرمایه گذاری و غیره که توسط مصباحی مقدم بیان می شود  را مردم توهین به شعور خود می دانند چرا که  اگر قرار به سرمایه گذاری باشد آنها هم فکرشان به اندازه دولتی ها کار می کند! سی سال یارانه ندادند چه گلی به سرمردم زدند؟


تاریخ : چهارشنبه 90/10/7 | 11:49 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
اخبار قدیمی‌تر >>